מרימבות

 

Marimbas אלו כלי מוזיקה חיצוניים מאד משמעותיים ומאד פופולריים. משמשים באופן מושלם לחצרות בתי הספר, לשימוש במהלך טיפול במוסיקה, בפארקים, במוסדות לחינוך מיוחד ובמגרשי משחקים יצירתיים. המרימבה החיצונית שלנו מאפשרת למוזיקאים וללא מוזיקאים כאחד לבצע נגינה מוסיקלית יצירתית להפליא.

לחץ על התמונות כדי לעבור אל דפי המוצר עם מידע נוסף

כלים מוזיקאליים
אקדינדה
כלי נגינה למרחב הציבורי
גראנד מרימבה
כלי נגינה למרחב הציבורי
מרימבה
כלי נגינה למרחב הציבורי
מרימבה תלויה

מרימבה שייכת למגוון רחב של כלי נגינה הנקראים ‘בר כלי הקשה ‘ – מכשירים המורכבים ממסגרת גדולה ובה מוטות של מקשים מעץ או מחומרים אחרים. זה כלי מוסיקלי בעל מקשים. המרימבה המודרנית היא גרסה קטנה יותר של הקסילופון. המונח מרימבה משמש למכשירי בר מעץ עם מקורות אפשריים במזרח או בדרום אפריקה. בשפות אפריקאיות רבות המונח “אם-רימבה” משמש, לתיאור מכשירים עם מספר מוטות.

בר כלי הקשה הינו בין העתיקים ביותר מכלי נגינה עם היסטוריה ארוכה בתרבויות רבות ומגוונות ברחבי העולם. שורשי המרימבה הם עתיקים, המתחילים באינסטינקטים אנושיים מוקדמים להכות על עץ, אבן וחפצים אחרים כדי להפיק צלילים מוסיקליים.

המרימבה הגיעה כנראה לדרום אמריקה על ידי עבדים אפריקאים, והייתה נוכחת במרכז ובדרום אמריקה במשך כמה מאות שנים, הידועה ביותר במוסיקת המרימבה העממית היא גואטמלה. המנגינות הקליטות שלה, ההרמוניות הסנטימנטליות ומקצבי ריקודים הם החתימה של כלי הנגינה הלאומי של גואטמלה, והיא נותרה כלי עממי במרכז אמריקה. זמן קצר לאחר שנת 1900 החלו לייצר מכשירי בר למכירה מסחרית בארה”ב. ג’ון קלהון דגן, מוסיקאי ויצרן, פיתח את המרימבה וכלי נגינה רבים אחרים. הוא הציג מרימבה מכווננת בקנה מידה מערבי סטנדרטי עם המפתחות המסודרים בתבנית של מקלדת פסנתר.

כיום ברים Marimba עשויים בדרך כלל מעץ או חומר סינתטי.

סגירת תפריט